حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

جمعه, ۱۲ آذر , ۱۴۰۰ 28 ربيع ثاني 1443 Friday, 3 December , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 141 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 2 تعداد دیدگاهها : 5×
برخی فکر می کردند بالاترین جایگاهی که یک بانو می تواند داشته باشد مسئول دبیرخانه است
22 مرداد 1400 - 12:04
شناسه : 822
0
مدیرمالی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری ورامین مدیرمالی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری ورامین گفت:بسیار خرسندم که به عنوان تنها بانوی دارای مدیر در سازمان های دوره پنجم شهرداری ورامین مسئولیت را عهده دار شده و از این آزمون پیروز بیرون آمدم،برخی در ورامین فکر می کردند بالاترین مسئولیتی که یک زن می تواند داشته باشد مسئولیت دبیرخانه است که این طرز فکر دیگر کمرنگ شده است.
پ
پ

پایگاه خبری ورامین دشت | ورامین شهری که نزدیک به ۸۰ سال است دارای شهرداری است،شهری در ۳۵ کیلومتری استان تهران که حالا بودجه آن به بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

برای گفتگو با یک بانو به طبقه بالا مراجعه کردیم،دکتر آسیه فرازنده نیا متولد سال ۱۳۶۶ در ورامین است،کمتر کسی گمان می‌کرد در کمتر از یک دهه بتواند دارای مسئولیت در یکی از سازمان های مهم شهرداری ورامین شود،او حالا مدیرمالی یکی از مهم‌ترین سازمان‌های شهرداری ورامین است که جدا از مباحث اجتماعی و فرهنگی فقط مدیریت امور مالی ۳ تیم لیگ برتری در سطح کشور را در اختیار دارد.

*به گفتگویی کوتاه با او نشستیم،از خود برایمان بگویید؟

به نام خدا،پیش از هر چیز فرارسیدن روز خبرنگار را به شما و تمامی رسانه‌ها و خبرنگاران شهرستان تبریک می‌گویم بی‌شک اگر شما نبودید هیچ‌چیز شفاف نبود و چه بسیار مواردی که پنهان می‌ماند و چه بسیار نقدهایی که گفته نمی‌شد،بابت تمام تلاش‌هایتان خدا قوت گفته و توفیقات روزافزون برایتان آرزومندم.

آسیه فرازنده نیا متولد سال ۱۳۶۶ در شهر ورامین هستم،دارای مدرک دکتری تخصصی حسابداری بوده و اکنون استاد دانشگاه و به عنوان مدیرمالی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری ورامین مشغول فعالیت هستم.

*از ابتدا شروع کنیم از چه سالی به شهرداری ورامین آمدید؟

اوایل سال ۹۴ بود که در زمان شهردار وقت به همراه پدرم در ملاقات عمومی شرکت کردم،دارای مدرک کارشناسی ارشد با معدل مناسبی بودم و برای جذب به شهرداری ورامین مراجعه کردم،درخواستی ارائه دادم و گذشت،یکی دو ماه منتظر ماندم که خبری نشد و کمی ناامید شده بودم که اواخر پائیز بود کاملاً اتفاقی تماس گرفتند و گفتند با درخواست و رزومه موافقت شده و به‌عنوان کارشناس مالی به شهرداری رفته و جذب شدم.

*اوضاع درس چگونه پیش می‌رفت؟

پس از اشتغال در شهرداری ورامین ترک تحصیل نکردم و بازهم دوست داشتم ادامه دهم به همین دلیل برای اخذ مدرک دکتری اقدام کردم روزهایی سختی بود هم کار و هم‌درس برای کنکور درنهایت در کنکور دکتری قبول‌شده و از سال ۹۵ به تحصیل در رشته دکتری تخصصی حسابداری پرداختم.

*فکر می‌کنم با اخذ دکتری ازلحاظ تحصیلی از برخی مافوق‌هایتان هم بالاتر بودید درست است ؟ البته تحصیل فقط ملاک نیست کار تجربی هم بسیار مهم است

بله ازلحاظ تحصیلی این‌گونه بود البته با نظر شما هم کاملاً موافقم که تحصیل فقط ملاک برای موفقیت نیست.

*از سال ۹۷ به سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری ورامین آمدی ؟

بله،با تشکیل سازمان نیاز به نیرو مالی از بدنه شهرداری داشتند و مدیرمالی وقت هم انصافاً زمان رسیدگی به این حجم از کارها را نداشت به درخواست خودم به سازمان آمدم و مشغول فعالیت شدم.

*و پس از گذشت ۲ سال، سنت‌شکنی شد و با حکم مدیرعامل وقت نخستین مدیر بانوی تاریخ شهرداری ورامین شدی…

بله در سال ۹۸ بود که با حمایت و حکم مدیرعامل وقت،آقای رضاخانی که خود از یادگاران دفاع مقدس و جنگ تحمیلی بود به‌عنوان نخستین مدیر مالی زن در تاریخ شهرداری ورامین منصوب شدم،در این پروسه شهردار وقت،رئیس هیئت‌مدیره سازمان،تمام اعضای شورای اسلامی وقت حمایت کردند و درنهایت در این سمت قرار گرفتم.اهل سیاسی بازی نیستم و همیشه سعی کردم کار درست را انجام دهم.

*در ۳۲ سالگی و یک سمت مهم و حساس…

بله متأسفانه برخی در منطقه فکر می‌کنند بالاترین سمتی که یک زن می‌تواند داشته باشد مسئول دبیرخانه است،یا مدیر حتماً باید بالای ۵۰ سال باشد،درصورتی‌که پیامبر اکرم(ص) بر نقش‌آفرینی زنان در جامعه تأکید بسیار کردند و حالا خرسندم پس از گذشت دو سال جواب اعتماد همه عزیزان را داده‌ام و بدون کوچک‌ترین نقصی در مجموعه خود فعالیت کردم،حاشیه‌ها البته زیاد بود که به لطف خدا توانستم نشان دهم که اعتقاد و اعتماد به جوانان بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) جواب می‌دهد.در خصوص سن هم که اگر اشتباه نکنم آقای شریف در قرچک در زمان تصدی‌گری مدیریت شهری زیر ۳۹ سال بودند همین‌طور یادم می‌آید آقای محسن منصوری فرماندار سابق ورامین که هم‌اکنون در کنار آیت‌الله رئیسی رئیس‌جمهور کشورمان قرار دارد در سی و اندی سالگی فرماندار ورامین شدند و حالا در کنار رئیس‌جمهور ایران هستند و از او به‌عنوان گزینه‌های مهم پست‌های کشوری یاد می‌شود. این امر دیگر طبیعی است و خواص به این باور رسیدند که جوانان می‌توانند و دیگر امروز تابو نیست که اگر حتی شهردار ۳۰ ساله داشته باشیم.

*می‌دانستی کابینه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دولت سوم و چهارم میانگین سنی ۳۹ سال را داشت؟

نه نمی‌دانستم نکته بسیار جالبی بود مدیران کشوری با ۳۹ سال سن میانگین و حالا در ورامین با ۳۲ سال سن من پس طبیعی است.

*مهم‌ترین دستاورد خود را در طی این مدت چه می‌دانی؟

از روزی که در این جایگاه قرار گرفتم خود را نماینده دو طیف دانستم نخست جوانان و دوم بانوان،فکر می‌کنم عملکردم به نحوی بوده که هر دو طیف را روسپید کردم،ورامین به مدیران جوان در کنار کارکشته‌ها نیاز دارد،جوانان می‌توانند با پشتوانه باتجربه‌ها کار را پیش ببرند،جوانان پر از خلاقیت،ایده و انگیزه‌اند از نخبگان به‌خصوص اصحاب رسانه می‌تواند در راستای پیشرفت شهر استفاده کرد آیت الله رئیسی یکی از محوری‌ترین شعارهایش اعتماد و اعتقاد به جوانان و استفاده از ظرفیت نخبگان بود،به نظرم در ورامین که دیار پانزده خرداد نیز هست می‌توان روی این نظریه کارکرد،یکی از مهم‌ترین دستاورد های خود را جا انداختن این موضوع که می‌توان به جوانان اعتماد کرد و نتیجه‌ای گرفت،می‌دانم.

*در حوزه کاری چه ؟

در حوزه کاری به دلیل پیچیدگی ورزش حرفه‌ای کار بسیار مشکل است،پر از حاشیه و حوادث مختلف،فقط یک آمار به شما بدهم که با حضورم در سازمان فرهنگی ورزشی و مدیریت مالی نزدیک به ۳۰% هزینه‌های مختلف کاهش پیدا کرد و افزایش بودجه‌ای را که الآن می‌بینید به خاطر تورم بوده یعنی با یک حساب سرانگشتی متوجه می‌شوید که در حدود ۳۰% بودجه نسبت به سال‌های قبلش در موارد مختلف صرفه‌جویی شده است که البته این مهم تلاش تمام مجموعه سازمان،تصویب اعضای شورا،مدیریت شهردار و مدیرعامل سازمان بوده است.

*استاد دانشگاه هم هستی از این حوزه برایمان بگو؟

بله من پنج سالی هست که در دانشگاه‌های مختلف تدریس می‌کنم،به آموزش علاقه‌مندم و فکر می‌کنم با آموزش و آگاهی مردم خیلی از مشکلات ما در حوزه‌های مختلف حل می‌شود،آموزش را دوست دارم در کنار کار خود به آن می‌پردازم.

*سخن پایانی؟

بار دیگر می‌خواهم از شما و تمام همکارانتان که دغدغه پیشرفت این دیار رادارید تشکر کنم،همین‌طور مجموعه مدیران ارشد،اعضای جدید شورای شهر که خوشبختانه چند جوان در کنار باتجربه‌ها داریم و همین‌طور تمامی کارکنان که طی این مدت یاری‌رسان بودند،بانوان و جوانان می‌توانند بهترین باشند،فقط کافی است به آنان اعتماد کنیم.امیدوارم شهداء و خداوند را همواره ناظر بر اعمال خویش ببینیم و در راستای اعتلای کشورمان بکوشیم.

لازم به ذکر است،خانم آسیه فرازنده نیا دارای نزدیک به ۵۰ مقاله در سطوح مختلف ملی و بین‌المللی درزمینهٔ های حسابداری،مالی،مالیاتی و مدیریتی است،وی از خانواده معظم شهدا خواهر شهید محمود فرازنده نیا از شهدای دفاع مقدس شهرستان ورامین است.

در این گفتگو سعی داشتیم به توجه به منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) مبنی بر استفاده از جوانان متخصص و متعهد به نمونه بارزی در دیارپانزده خرداد بپردازیم و نشان دهیم که بانوان و جوانان هم اگر بخواهند می شود،یقینا حضور باتجربه ها در کنار جوانان می توانند استعدادهای بیشمار این منطقه را شکوفا کند و شاهد پرورش نخبگان در سطح استانی و کشوری نیز باشیم.

انتهای پیام / م ۵۷۴۲

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.